Zlovolné bytosti – hororová kniha

Zlovolné bytosti vydalo nakladatelství Pointa Publishing s. r. o.
Kniha vyšla 15. března 2021
Zakoupit lze ve všech dobrých knihkupectvích.

Řekli o knize:

„Tak toto je pecka. Hned, jak jsem viděla obálku a název knihy, věděla jsem, že to bude něco pro mě. Příběh v první polovině napínavý, temný a pro mě s celkem překvapivým koncem. Druhá polovina balady ala Erben, opět temné, hororové, drsné. Tématicky netradiční kousek a já se těším na případné další tituly autorky :-).“

Fiddis

 

Zlovolné bytosti kniha Nelly Černohorská

Anotace

Máte rádi pověrečná vyprávění, v nichž řádí nedobrá stvoření, jako jsou víly, jezinky, čarodějnice či tajemná světýlka? Pak neváhejte – tato jedinečná kniha je pro vás tím pravým! Na své si v ní přijdou nejen milovníci prózy, ale i příznivci poezie. Celé dílo je inspirováno slovanskou mytologií. Sbírku otevírá hororová novela Když se nedíváš, ve druhé části jsou ukryty veršované balady napsané v duchu Erbenovy Kytice.

Když se nedíváš je velice temná a velice expresivní novela, jež čtenáře zavede do malinké vesničky, která se již po léta dusí pod hávem strachu a smrti. Každý rok se zde ztratí jedno dvě děti, žádné není v bezpečí a nikdo neví, kdo bude další. Z temných hvozdů přichází čarodějnice… Co vše se může stát, když v kotlíku smícháte rodinnou tragédii, dva kluky, malou holčičku a psychicky labilní matku?

Ukázka z knihy Zlovolné bytosti (balady Madlenka a Čarodějnice)