Oko čarodějnice – hororová novela

Oko čarodějnice pod svými křídly vydal Martin Štefko a jeho nakladatelství Golden Dog.
Kniha vyšla 22. listopadu 2021.
Zakoupit ji můžete ve všech dobrých knihkupectvích.

Oko čarodějnice, autor Nelly Černohorská

Řekli o knize:

„Když jsem tuto knihu poprvé vzal do ruky, můj první dojem byl, že půjde o něco odlehčenějšího. Krutě jsem se zmýlil a příběh hladce překonal má očekávání. Ani tak ne zápletkou – o zrcadlech a čarodějnicích toho už bylo napsáno dost – jako spíše svěžím pojetím tohoto tématu. Příběh se četl jedním dechem a hlavní hrdinku si člověk zamiluje až příliš snadno.
Ústřední zlo je zde natolik plíživé a skryté, že navzdory stále sílícím náznakům se jeho pravá tvář odhalí až když je téměř pozdě (i když čtenář už ví…). Najdete tu vztahy, tajemno, nějaké ty nechuťárny a traumata… přesně jak to má být. U delší knihy bych výsledek asi přijal trochu vlažněji, ale tím, jak je gradující děj zahuštěn na něco přes sto stran jsou výsledné emoce mnohem silnější.
První svazek z edice Zrnka temnoty tím u mne obstál na výbornou.“
Morbidus

Anotace knihy Oko čarodějnice

Do té doby, než se u nich doma objevilo to zpropadené zrcadlo, byla Sofie obyčejná osmnáctiletá dívka potýkající se s vlastními problémy dospívání i s nevydařenými vztahy.

Vše se ale obratem změnilo poté, co její matka, milovnice starožitností, pověsila na stěnu ono vidoucí oko, a Sofiin život, tak jak ho znala dosud, vzal za své. Rázem se ocitla v soukolí bizarních událostí, jež hrozily, že pro její rodinu skončí naprostou katastrofou.

Ve městě začaly mizet dívky. Pachatel po sobě nezanechal žádné stopy a policie tápe. Jakmile se ztratí i Sofiina mladší sestra Alice, začíná závod s časem a vítězství je nejisté.

Podaří se vše dovést do zdárného konce? Kdo nebo co unáší nebohé holčičky? Proč se Sofii stále dokola zjevuje utopená žena, které není vidět obličej? A co se stane, až se na ni mrtvá jednou doopravdy podívá?

Na to a na spousty dalších otázek bude muset nalézt odpovědi. Přidejte se k ní a nahlédněte pod pokličku reality. Unesete to, co pod ní uvidíte?

Nakladatelství Golden Dog a Zrnka temnoty

Nakladatelství Golden Dog své žánrové zaměření soustředí především na horor, trhriller a detektivku. Má kniha Oko čarodějnice zde má tu čest otevřít nově připravovanou hororovou edici Zrnka temnoty, v níž se představí kratší hororové příběhy s rozsahem do 150 stran.

Ilustrace uvnitř knihy

Jsou v knize ilustrace? Samozřejmě ANO! A nevytvořil je nikdo jiný než Monika Pavlovičová.

A malá ochutnávka textu